Aktualności

 • Zestawy montażowe spinek dolnej osłony silnika.

  Dla najlepszej ochrony silnika niezbędnym elementem jest dolna osłona która chroni motor przed kamieniami, wodą, błotem i wszystkim co na jezdni może się znaleźć.

  Ochrona wrażliwych na uszkodzenia podzespołów silnika.

  Ze względu na wrażliwość na uszkodzenia mechaniczne jednostki napędowej oraz jej podzespołów, warto zastosować możliwie najskuteczniejszą jej ochronę.

  gray and black engine

  Silnik każdego samochodu naturalnie osłonięty jest przez zderzak, maskę nadkola i błotniki. Daje to ochronę prawie z każdej strony, prawie ponieważ na poziomie jezdni silnik jest odsłonięty.

  Jaką ochronę zastosować więc w przypadku spodu samochodu? Większość nowych samochodów ma fabrycznie montowane dolne osłony silnika. Jednak w czasie eksploatacji zużywają się one i ulegają zniszczeniu. Kierowcy rzadko kiedy decydują się na wymianę osłony na nową. Częściej osłona jest demontowana i problem uznaje się za rozwiązany, podczas gdy problem nie musi leżeć w samej osłonie. Spinki osłony silnika, jej elementy złączne często wysuwają się od wibracji czego skutkiem jest ocierająca osłona o asfalt.

  Często rozwiązaniem jest sama wymiana spinek osłony silnika na nowe.

  Spinki osłony silnika są elementami montażowymi i podobnie jak sama osłona mogą ulec zniszczeniu, połamać się lub odpaść. Zamiast więc od razu szukać zamiennika osłony warto zaopatrzyć się w nowy komplet jej mocowań. Na naszej stronie Spinkagraf.pl znajdziesz kompletne zastawy spinek osłony silnika.

  Nie demontuj osłony silnika.

  Oprócz ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi miski olejowej, kół i pasków osprzętu oraz chłodnicy dolna osłona chroni układ zapłonowy oraz całą elektronikę przed zalaniem wodą z jezdni. Chroni także okablowanie przed gryzoniami które również potrafią narobić dużych szkód w elektryce samochodu. O tym jak potrzebna jest ochrona spodu samochodu świadczy tempo zużycia osłony, wymiana plastikowego elementu konieczna jest nieraz co 3-5 lat.

  brown and black ferret

  Aby uniknąć awarii silnika nie demontuj osłony, zdecyduj się na zakup nowej a przede wszystkim zaopatrz się w komplet nowych spinek.

 • Oferta Spinkagraf dla warsztatów i sklepów motoryzacyjnych.

  Zestawy zbiorcze dla warsztatów lakierniczych.

  W naszej ofercie znajdziesz zbiorcze zestawy zawierające duże ilości elementów złącznych karoserii, takich jak wkręty, nity i kołki rozporowe. Poszczególne zestawy są dedykowane dla konkretnych marek samochodów oraz elementów karoserii. Oferujemy także zestawy najbardziej popularnych i uniwersalnych mocowań dla różnych marek oraz modeli samochodów.

  Zestaw wkrętów uniwersalnych

  Szafki warsztatowe dla najlepszej organizacji wyposażenia.

  Dostarczamy naszym klientom specjalne organizery zawierające duże ilości spinek samochodowych.

  Zestaw spinek BMW-Mini

  Asortyment dla sklepów lakierniczych i motoryzacyjnych.

  Zajmujemy się także obsługą zamówień hurtowych oraz współpracą z hurtowniami i sklepami motoryzacyjnymi. Oprócz pełnego asortymentu dostarczamy również jako wyposażenie sklepu, stojaki na sprzedawane produkty.

  Zachęcamy do zapoznania się z Naszą ofertą hurtową oraz do nawiązania współpracy.

 • Jak wymienić tapicerkę drzwi w samochodzie osobowym?

  Sytuacji w których niezbędny jest demontaż tapicerki drzwi jest wiele, i nie każda powodowana jest naprawami blacharskimi, czy też powypadkowymi.

  Poprawa izolacji akustycznej.

  Wygłuszanie samochodu - jak zrobić samemu, cena, poradnik | Autokult.pl
  Źródło.

  Jest to coraz popularniejsza modyfikacja pojazdu wprowadzana przez kierowców. Wyklejanie drzwi matami butylowymi i piankami kauczukowymi skutecznie izoluje pasażerów od szumu opon i dźwięków dochodzących z ulicy. Niewątpliwie taki zabieg poprawi działanie Twojego sprzętu audio poprzez wyeliminowanie niechcianych wibracji.

  Modyfikacja sytemu audio.

  Podobnie jak w przypadku wygłuszaniu wnętrza pojazdu, do wymiany głośników często niezbędne jest zdjęcie obicia drzwi. Niekiedy wystarczy odkręcić maskownice zakrywające głośniki ale to w przypadku potrzeby zmiany okablowania najprawdopodobniej nie wystarczy.

  Wymiana i naprawa tapicerki.

  Przetarta czy wyblakła tapicerka w aucie to bolączka niejednego właściciela klasycznego samochodu. na szczęście dobry tapicer samochodowy poradzi sobie z regeneracją tapicerki drzwi. wystarczy więc zdjąć obicie i zawieźć do tapicera. Tak jak w przypadku foteli i kanapy demontaż jest w większości przypadków dość prosty i intuicyjny, to zdjęcie tapicerki drzwi może przysporzyć więcej problemów. Jak to zrobić postaram się powiedzieć w tym artykule.

  Jak oszczędzić na każdej z wyżej wymienionych czynności?

  Najlepszym sposobem będzie samodzielne wykonanie naprawy albo przygotowanie drzwi poprzez samodzielne zdjęcie tapicerki.

  Wymiana głośników cz1.
  Źródło.

  Obicie drzwi najczęściej mocowane jest na kilka śrub ukrytych pod plastikowymi zaślepkami. Po odkręceniu wszystkich śrub i jeżeli taka jest to zdjęciu korbki do otwierania szyb, tapicerka będzie trzymała się na tak zwanych spinkach tapicerskich. Po ich podważeniu powinny wyskoczyć i gotowe, mamy zdjętą tapicerkę drzwi.

  Dobrym pomysłem przed wymianą obicia jest wyposażenie się w komplet nowych spinek.

  Pełny zestaw spinek drzwi OPEL

  Z pewnością najwygodniejszym rozwiązaniem jest zakup gotowego zestawu zawierającego wszystkie potrzebne spinki. W naszym sklepie internetowym dostępny jest duży asortyment gotowych zestawów spinek tapicerskich. Dzięki wyszukiwarce wygodnie znajdziesz zestawy do swojego samochodu znając tylko markę i model auta.

 • Linia gotowych zestawów montażowych Spinkagraf.

  Kompletny zestaw spinek montażowych karoserii ułatwia serwis Twojego samochodu.

  Zestaw spinek zderzaka Volkswagen Tiguan II

  W Naszej ofercie dostępne są gotowe zestawy zawierające wszystkie elementy potrzebne do wymiany błotników, zderzaków czy tapicerki większości modeli samochodów. Dzięki nim zaoszczędzisz czas na poszukiwaniu części, a naprawa przebiegnie kompleksowo i szybko.

  Nasz produkt to wygoda, jakość i oszczędność.

  Will I Need Car Repair Insurance for Used Cars – Go Retro Vehicles

  Każdy zestaw oferowany w naszym sklepie składa się z kompletu spinek montażowych, śrub, kołków rozporowych oraz zaślepek, potrzebnych przy naprawie i serwisie twojego pojazdu. Nasz produkt wyróżnia najwyższa jakość. Wszystkie elementy są częściami wykorzystywanymi na liniach produkcyjnych wiodących marek samochodów osobowych i dostawczych. Kompletny zestaw spinek montażowych używanych na pierwszy montaż to komfort pracy oraz pewna jakość produktu, dzięki której każda naprawa staje się szybka i łatwa. Pomimo najwyższej jakości gwarantujemy konkurencyjne ceny.

  Jak znajdziesz zestaw do swojego samochodu?

  To bardzo proste, nie musisz znać numeru części. Po wybraniu w wyszukiwarce marki i modelu samochodu bez problemu znajdziesz wszystkie co będzie potrzebne do naprawy Twojego pojazdu. Jeżeli znasz numer poszukiwanej części, wygodnie znajdziesz ją dzięki wyszukiwarce znajdującej się na stronie głównej.

  Podczas gdy, większość sklepów skupia się na konkretnych markach samochodów, my zaopatrujemy klientów zarówno grupy PSA jak i VAG. Właśnie dlatego na naszej stronie znajdziesz produkty do Volkswagena, Peugeota i wielu innych samochodów.

  Zestaw spinek drzwi Volkswagen Tiguan II

  Szeroki wybór i długa lista pozycji dostępnych w naszym sklepie to pewna i szybka naprawa Twojego samochodu.

 • Spinki i elementy Restagraf

  Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem firmy Restagraf, lidera w branży elementów złącznych, wprowadza na rynek szeroką gamę rozwiązań w zakresie elementów złącznych dla sektora motoryzacyjnego i przemysłowego na całym świecie.

  Nasza oferta obejmuje wszystkie potrzeby związane z naprawą lub wymianą części karoserii, dostosowane do potrzeb każdego rynku (w torebce, w blistrze, w pudełku lub w wózkach)

  Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, sprzedajemy wybrane zestawy elementów złącznych potrzebnych do naprawy, Większość specyficznych elementów złącznych lub wymiany części nadwozia, Zestaw elementów złącznych.

  W ten sposób dostępnych jest ponad 4500 referencji takich jak: elementy złączne, nity, nity plastikowe, przewody i wiązki, opaski plastikowe, odbojniki gumowe, przyciski wtykowe, spinki metalowe, spinki krawędziowe, śruby i wkręty, uchwyty promieniowe, zaciski, akcesoria do układu wydechowego, akcesoria do klimatyzacji, akcesoria do szyb oraz korki spustowe i uszczelki. Nasze produkty są stosowane na pierwszy montaż u producentów samochodów takich jak Peugeot, Citroën, Renault, Volkswagen, Ford, BMW, Nissan i wielu innych.

  Nasz asortyment obejmuje również elementy elektryczne, takie jak zaciski akumulatorowe, akcesoria akumulatorowe, bezpieczniki, uchwyty bezpiecznikowe, zaciski termokurczliwe, izolowane zaciski zagniatane, boczniki, lutowane zaciski rurowe, nieizolowane zaciski zagniatane, nieizolowane zaciski zagniatane, zaciski śrubowe, podwójne zaciski piggyback, specjalne złącza zaciski mieszkaniowe, obudowy złączy, zestawy wstępnie okablowane, złącza haka holowniczego, zapalniczki i adaptery, samochodowe przewody elektryczne, rurki, taśmy klejące, przekaźniki, przełączniki zapłonu…

  Nasze partnerstwo z wiodącymi światowymi producentami elementów złącznych umożliwia nam codzienne wspieranie naszych dostawców wyposażenia samochodowego i klientów przemysłowych w zakresie dostaw, rozwoju, industrializacji i marketingu standardowych lub specyficznych komponentów, takich jak nakrętki do spawania, śruby do spawania, druty, dystanse do spawania, wkładki, śruby metryczne, śruby dwustronne, dystanse, śruby z miękkiego materiału i mikrowkręty, nakrętki, śruby dwustronne z miękkiego materiału, śruby metryczne, druty/pręt łączący, śruby z łbem metrycznym, osie/sworznie, podkładki i wkręty samogwintujące.

  Spinki Restagraf